Aktuali informacija

Ką daryti, mirus artimam žmogui? 

Įvykus nelaimei ir gydytojui konstatavus mirtį, skambinkite mums ir mes pasirūpinsime mirusiojo transportavimu į turimą šaldymo patalpą, suteiksime visą informaciją ir aptarsime kitus kylančius laidotuvių organizavimo klausimus. Patikėkite savo rūpesčius mums.


Skambinkite 112 ir informuokite apie artimo žmogaus mirtį.


Mirus namuose, mirties faktą konstatuoja atvykę medikai, jei artimas žmogus mirė ligoninėje, slaugos namuose – mirties faktą nustato jį gydęs ar prižiūrėjęs gydytojas.


Jeigu mirtis smurtinė ar įvyko viešoje vietoje, policijos pareigūnų siuntimu Valstybinio teismo medicinos tarnyba atlieka ekspertizę.


Medicininį mirties liudijimą išduoda: poliklinikoje, ligoninėje, slaugos ligoninėje – mirusįjį gydęs gydytojas arba Valstybinė teismo medicinos tarnyba, atlikusi ekspertizę. 

Laidojimo pašalpos ir kitos išmokos

Mirus žmogui jo artimieji gali pretenduoti į įvairias išmokas. Vienkartinė finansinė parama skiriama faktiškai mirusįjį palaidojusiam asmeniui, o „Sodros“ išmokos, kurios nebuvo išmokėtos mirusiajam, išmokamos paveldėtojams.

 

Nuo 2022 m. birželio 1 d., mirus žmogui, jo artimiesiems valstybė skiria 368 Eur finansinę paramą. 

 

Apie kitas galimas išmokas, mirus artimajam žmogui: išmokos

 

Informacija iš Sodros: laidojimo pašalpos skyrimas

Kauno m. savivaldybės informacija: laidojimo pašalpos skyrimas

Laidojimo pašalpa ir kitomis išmokomis Jūs galite pasirūpinti savarankiškai arba tai galite patikėti „Rimtis“, kuri sutvarkys visus reikiamus dokumentus.

Leiskite ištiesti Jums pagalbos ranką!