Aktuali informacija

Ką daryti, mirus artimam žmogui?


Skambinkite 003 arba 112 ir informuokite apie artimo žmogaus mirtį.


Mirus namuose, mirties faktą konstatuoja atvykę medikai, jei artimas žmogus mirė ligoninėje, slaugos namuose – mirties faktą nustato jį gydęs ar prižiūrėjęs gydytojas.


Jeigu mirtis smurtinė ar įvyko viešoje vietoje, pagal policijos pareigūnų siuntimą – Valstybinio teismo medicinos tarnyba atlieka ekspertizę.


Medicininį mirties liudijimą išduoda: poliklinikoje, ligoninėje, slaugos ligoninėje – mirusįjį gydęs gydytojas arba Valstybinė teismo medicinos tarnyba, atlikusi ekspertizę.

Transportavimas iš užsienio


Jeigu užsienyje miręs žmogus buvo apsidraudęs ir yra draudiminis įvykis, jo palaikų transportavimu pasirūpina draudimo kompanija, kuri sutvarko visus reikiamus dokumentus.


Jeigu užsienyje miręs žmogus nebuvo apsidraudęs arba tai nebuvo draudiminis įvykis, jo palaikų pargabenimu rūpinasi artimieji.


Artimieji turi parašyti įgaliojimą laidojimo įmonei, pagal kurį įpareigoja įmonę pargabenti mirusiojo palaikus, turi pateikti savo asmens dokumentą ir tiksliai nurodyti vietą, kur randasi miręs žmogus.

Jūs visuomet galite kreiptis į MUS. Pasirūpinsime mirusio kūno transportavimu į turimą šaldymo kamerą, suteiksime visą informaciją dėl artimojo laidojimo ir pasirūpinsime visais organizavimo klausimais. Patikėkite savo rūpesčius mums.

Laidojimo pašalpos

Informacija iš Sodros: laidojimo pašalpos skyrimas

Kauno m. savivaldybės informacija: laidojimo pašalpos skyrimas

Leiskite ištiesti Jums pagalbos ranką!